SK Polaban Nymburk – SK Rejšice 3:3 (1:2)

publikováno 14.06.2015

Jarní venkovní neporazitelnost

Podobně jako před týdnem byli aktéři zápasu sužováni vedrem. Tentokrát ale přiměřené tempo hře nechybělo. Skóre otevřel Dufek, který, jako poslední instance, zastavil protiútok po odvráceném rohu, a pak vypálil parádní dělo z 35 m, jenž se zastavilo až v síti. Později vysoký Peterka z přední tyče hlavou umístil rohový kop od břevna do sítě a vyrovnal. Kafka ještě nastřelil tyč. Poté se rejšický Bělík dostal až před brankáře Malého, přes něj dloubl, jenomže balón z brankové čáry vykopl obránce. Podle asistenta rozhodčího ještě před čarou. O pět minut později Kučera poslal Zikmundu do sprintu, který Malého prostřelil a jeho tečovanou střelu dorazil do opuštěné klece Bělík. Po přestávce hýřil aktivitou hlavně vystřídavší domácí Grospič. Dvakrát vnikl do pokutového území a vyprášil gólmanovi Tvarohovi rukavice. Bělík si na vlastní polovině narazil s Maňasem a jeho sólo zakončené střelou skončilo napnutou sítí. Po třetím pokusu Grospiče nevydrželo dvoubrankové vedení Rejšic dlouho. Kafka z hranice pokutového území trefil spodní dolní roh branky přesně. Výsledek utkání určily pokutové kopy. Na podkopnutého Zikmundu se nepískala, naopak skok a následný pád Nepovíma, jemuž šel brankář Tvaroh pod nohy, znamenal vyrovnání. Oslavy postupu do divize mohly nakonec Nymburku zhořknout. Bělík při brejku dva na dva naservíroval Zikmundovi před branku mečbol, avšak ten jím pohrdl. Naposledy zatrnulo domácím fanouškům v nastaveném čase, kdy opět Bělíkův trestný kop podél zdi o milimetry minul tyč Malého branky. Rejšice tím uzavřely účet nejúspěšnější sezóny v historii klubu a po počáteční podzimní adaptaci díky předváděným jarním výkonům krajský přebor bezpečně udržely.

Branky: 25. Peterka, 60. Kafka, 71. Nepovím (pen.) - 39. a 56. Bělík, 2. Dufek.

Rozhodčí: Hůla. ŽK: 1-2.

Nymburk: Malý – Herčík, Daněk, Pečínka, Nepovím (87. Dudla) – Kafka, Svoboda T., Čejka, Svoboda M. (46. Grospič), Čemus (56. Šťastný D.) - Peterka.

SK Rejšice: Tvaroh – Dufek, Lacina, Putorík, Karela – Bělík, Kučera, Hruška, Maňas, Zikmunda – Štěpán (63. Krichebauer).