Úvod » Výsledky » Reportáže 2014/2015

FC Horky nad Jizerou "B" - SK Rejšice "B" 2:6 (2:2)

publikováno 24.03.2015

Opatrné probouzení po zimním spánku nakonec přineslo rejšické rezervě vítězství za tři body. Hattrickem se blýskl David Nagy.

12.kolo, sobota 21.3.2015, od 15:00
FC Horky nad Jizrou "B" - SK Rejšice "B" 2:6 (2:2)

Po zimní přípravě se opět ke slovu přihlásila okresní soutěž třetí třídy, ve které zbývá na jaře dohrát jedenáct kol. Rejšice jeli k zápasu do Horek, před kterými jsme měli pouze jednobodový náskok a byli jsme tak přímí sousedé v tabulce. Do zápasu nemohl zasáhnout vykartovaný Mareš a pracující Hofírek, ale posilou nám byl Kopecký z A týmu. Taktéž obě nové posily nastoupily do zápasu a premiéru si odbylo trenérské duo Rys T., Rys V.

První poločas začal pěkně od podlahy, a z prvních šesti střel zápasu padlo hned kvarteto branek. Každý tým tři střely, dvě branky. Za rejšické snižoval v páté minut na 1:1 Horváth, do vedení nás dostal v osmnácté minutě Nagy. Horky pak snížili na 2:2 a v celku nervózní a opatrný první poločas se také v tomto duchu dohrál.

Do druhého poločasu se Rejšice vrátili s tím, že se musí uchýlit ke své hře, což se ale nejspíše díky jarní prvozápasové nervozitě dařilo velice těžko. Ve čtyřicáté deváté minutě ještě dostal Marek Rys žlutou kartu a pak už se se hrou, která pokračovala v remízovém stavu, muselo něco udělat. Protočili jsme kraje záloh, do hry nastoupil důrazný a přímočarý Švejda a balón jsme přikovali k zemi, místo neustálého nakopávání. Výsledek? Čtyři branky během čtvrt hodinky. V 72. a 75. vstřelil branky Nagy, který tak dovršil hattrick. Třetí branku vstřelil po penaltě, kterou mu po individuální akci připravil Fiksel V 78. navyšoval náskok na 2:5 kapitán Benda a v 88. upravil na konečných 2:6 výborně hrající Menčík, který dotáhl do gólové tečky akci Švejdy.

Poučení do příště je navázat na povedenou poslední dvacetiminutovku a hlavně na tříbodový sběr.