Úvod » Výsledky » Reportáže 2014/2015

SK Strašnov - SK Rejšice "B" 0:1 (0:1)

publikováno 04.11.2014 (aktualizováno 05.11.2014)

Spousta zraněných a nemocných, heroický výkon rejšických bojovníků, poslední střela Rejšic už v 7.minutě zápasu, totální nasazení i totální vyčerpání, beton styl který Rejšice okoukali od předchozích soupeřů. To byl výkon znamenající tři body a návrat na 2.místo tabulky

11.kolo, sobota 1.11.2014, od 14:00
SK Strašnov - SK Rejšice "B" 0:1 (0:1)

Rejšická rezerva přijela na hřiště druhého Strašnova s obrovskou pokorou a také s obrovskou marodkou a v omezeném počtu. Však posuďte - Lacina, Rys M., Švejda, Menčík jsou zranění, k tomu Šulc, Nastoupil a Tvaroh nastoupili s virózou, Rys V. s virózou a zraněním zároveň, Benda hrál s injekcí proti bolesti zad a Hofírek přijel k zápasu až v půli prvního poločasu. Jsme béčko, řeklo by se snadno, proč si nevezmeme někoho z A týmu. Jenže A tým trápí stejný problém a tak oba Rejšické celky nastoupili ke svým zápasům s jedním střídajícím + hrajícím trenérem. Vyhlídky nevalné, nálada bojovná.

První poločas začal prakticky proti předzápasové dohodě, kdy chtěli rejšičtí čekat na to, co předvede Strašnov a těžit z brejků. V páté minutě měli Rejšice již čvrtou střelu na branku, která skončila zároveň i gólem po messiovském pokusu Horvátha. Nutno zmínit ten fakt, že v sedmé minutě zápasu vystřelili rejšičtí pošesté na branku Strašnova a to byl zároveň jejich poslední střelecký pokus v zápase. Nastala organizovaná obrana, zahuštěný střed a zodpovědný výkon celého týmu. Strašnov měl v prvním poločase celkem osm střeleckých pokusů, ale brankář Tvaroh držel čisté konto. Konec poločasu, 0:1 pro hosty z Rejšic

Druhý poločas byl v podání rejšické rezervy stejný, jako konec prvního poločasu a tak se bránilo a bránilo a bránilo. V 53. minutě pak zraněný a nemocný Vladmír Rys dostal ještě naloženo tvrdou střelou na hrudník a chvíli se vzpamatovával na trávníku. Ovšem jeho stav byl na tolik nepříjemný, že musel být střídán a tak tato rejšická legenda (nově nazývaná Mario Lemieux), která přišla léta páně dlouho před tímto zápasem do Rejšic právě ze Strašnova, zakončila účinkování v podzimní části soutěže. Pak už byl k vidění heroický výkon celého týmu Rejšic. Boháček, Fortner, Šedina, Benda, Nastoupil, Šulc, Zvěřina a další padali na huby únavou, ale srdce bojovníků jim nedovolilo nic vypustit. Když se střelecké pokusy Strašnova dostali až na číslo sedmnáct, udeřila 91.minuta ve které Rejšice střídali podruhé v zápase, dolů šel "omdlévající" Zvěřina, všichni se již čekali na hvizd rozhodčího znamenající konec zápasu. Ten přišel za tři minuty a hráči Rejšického SK tak měli zaděláno na příjemné oslavy rozlučky.

Rád bych také podotknul, že to co hráli Rejšice na Strašnově, byl ve fotbalové kráse betonářský hnus, který proti nám předváděli poslední soupeři, zejména pak Chotětov. Rád bych vzkázal do světa, že i my umíme betonovat a zápas urvat, ale jaký to má význam, kde je ta krása fotbalu, zejména pak v zápase, kdy na sebe narazí první s druhým?