TJ FC Nemyslovice - SK Rejšice "B" 0:6 (0:3)

publikováno 08.09.2014 (aktualizováno 04.11.2014)

První venkovní zápas, 3 body, čisté konto, 6 branek

3.kolo, neděle 7.9.2014, od 14:00
TJ FC Nemyslovice - SK Rejšice "B" 0:6 (0:3)

Rejšická rezerva poprvé v mistrovské sezóně zavítala na hřiště soupeře a to do Nemyslovic, které dle informací hráli minulý týden celkem vyrovnanou první půli se silným Strašnovem, když nakonec přeji jenom dostali 6 branek. Očekávání bylo takové, že Nemyslovice na nás vletí a nedají nám nic zadarmo. Problémy ovšem Rejšicím nastali již před zápasem, kdy se musel pro zranění omluvit Fortner, a Šedinu se Zvěřinou také trápili zdravotní problémy. Zajímavé také bylo, že nemyslovičtí hráči nastoupili proti nám hned ve třech provedeních dresů. K nástupu přišli v bílo červených, které po dohodě museli změnit, aby se nepletli s červenými rejšickými. Oblékli se tedy do rozlišovánků. Třetí sadu dresů, tedy modrou, oblékli po 25.minutě při občerstvovací pauze a s touto sadou dohráli již celý zápas. Zajímavá módní přehlídka, minimálně pro dámy.

První půle začala na malém, úzkém, tvrdém, suchém a vlnitém hřišti (které ovšem nebylo tak hrozné jak popis napovídá) celkem opatrně. Dlouhou dobu se jednalo o celkem vyrovnané utkání a Nemyslovice zatím byli nejlepším soupeřem na kterého jsme narazili. První branka přišla až v 21. minutě z kopačky Štěpána, který tak odstartoval gólový hon na Menčíka, 0:1. Start to byl vydařený, protože hned za čtyři minuty, tedy v 25. minutě zvyšoval Štěpán na 0:2. Rejšice jakoby dostali chuť a ve 27. minutě Bedna svou dělovku narval přímo do břevna a o minutu později ve 28. minutě dával branku Krichebauer. Nutno podotknout, že po krásné akci, kterou začal Karela narážečkou s Krichebauerem, Karela pak našel rozběhlého Marka Ryse a ten pod sebe vracel na vápno Krichebauerovi, který měl tolik času, že si položil i obránce a zakončil. 0:3, konec poločasu.

Druhý poločas otevřeli Rejšice a to když hned po rozehrávce se svým průnikem dostal až k brankářovi kapitán Benda, který měl na rohu malého vápna tolik času, že brankářovi Nemyslovic snad i povyprávěl pohádku a pak ho nekompromisně prostřelil k pravé tyči, 0:4. Následovalo střídání, kdy hřiště opustili oba Rysové a naskočili za ně Boháček se Švejdou. Zápas plynul a Nemyslovice byli místy lepším týmem na což se již nejspíše nemohl dívat Štěpán a tak v 73. minutě vstřelil hattrick a zvedl skóre na 0:5 a tentýž hráč přidal poslední branku zápasu v 88.minutě, 0:6, Štěpán. Do hry se nakonec nedostali Šedina se Zvěřinou a to z čistě taktických důvod, kdy oba kluci byli zranění a nebylo třeba jejich zdraví pokoušet.

Příště čeká rejšickou rezervu na domácím hřišti oblíbený soupeř a jeden ze soupeřů z letošní přípravy, Sokol Jabkenice. Skóre Rejšic je po třech zápasech 20:1, 9 bodů a pořadí střelců vede Štěpán se 6 brankami, před Menčíkem s 5 brankami, po dvou vstřelených brankách pak mají Hofírek, Benda a Krichebauer.