SK AFK Sokol Semice – SK Rejšice 2:2 (1:0)

publikováno 01.09.2014 (aktualizováno 15.09.2014)

Střelecká mizérie pokračuje

Úvod zápasu domácí bojovníci zaspali a šikovní hosté mohli během chvilky rozhodnout o osudu zápasu. Už v 1. minutě po kombinaci z poloviny hřiště po ose Bělík, Falta se dostal Miškovský do vápna a ve vyložené šanci byl zezadu atakován, nevystřelil, upadl, ale na rozhodčího to bylo asi příliš brzy, aby našel odvahu penaltu proti Semicím odpískat. V 9. minutě se Falta rozběhl z kruhu, kličkou se zbavil stopera a sám proti brankáři volil střelu po zemi, na kterou si Štrupl sáhl a zabránil tak jisté brance. Do třetice po závaru v pokutovém území se míč odrazil k Miškovskému, který vybíhajícího brankáře sice přehodil, ale slabá střela mířila mimo tyče. První kloudnou akci předvedli domácí až ve 20. minutě. Koštíř zatáhl po straně vápna, dal proti noze Samkovi, na jehož centr z první na zadní tyč nedoklouzal včas Janáček. Zato ve 40. minutě Koštíř opět postupující do vápna, vylákal na sebe brankáře Tvaroha a předložil na střed Vorlíčkovi, který po zemi uklidil do prázdné branky.

Charakter utkání ve 2. půlce výrazně ovlivnilo vyloučení rejšického Bobka po 10 minutách hry po druhé žluté kartě za držení soupeře na polovině hřiště. Nejlepší hráč Semic, Koštíř trpělivě několikrát pokračoval svými centry v hledání svých spoluhráčů. V 60. minutě vracející se Souček vypíchl na hranici pokutového území balón rejšickému útočníkovi tak nešťastně, že brankář Štrupl byl své u tyče pozdě a bylo vyrovnáno. O 3 minuty později Koštíř vedl protiútok 4 na 2, vnikl po straně do vápna a přesně našel Holana, který z 12 metrů poslal Semice opět do vedení. Na druhé straně Miškovskému vykopl rozštěpem gólovou střelu brankář a dorážka šla vedle šibenice. Drama se v závěru stupňovalo. Kopecký fauloval ve vápně Holana, ale nařízenou penaltu brankář Tvaroh vyrazil. Za osm minut podobně byl sražen Bělík na druhé straně. Horváth s přehledem poslal Štrupla k opačné tyči a opět vyrovnal stav. To ale nebylo ještě vše. Z trestného kopu vedle snad osmičlenné zdi trefil domácí Bošina tyč. Protiútok 4 na 2 vedl zleva Štěpán, jenž hledal přihrávkou na penaltě Maňase, před kterým zachránil vyběhnuvší brankář. Do poslední gólovky poslal Maňas Bělíka, který již v pokutovém území nastřelil Štrupla. Lékem na pocuchané nervy obou laviček byl alespoň bod za snad spravedlivou remízu.

Branky: 40. Vorlíček, 63. Holan – 60. vlastní Souček, 79. Horváth z pen.

Rozhodčí: Kabyl. ŽK: 2:1. ČK: 0-1. Trestné kopy: 6:2.

SK AFK Sokol Semice: Štrupl – Novák, Novotný, Bošina, Souček – Šimek (62. Kapička), Janáček (46. Holan), Bříza, Samek – Vorlíček, Koštíř.

SK Rejšice: Tvaroh – Dufek, Kopecký, Jon, Bobek (55. ČK) – Falta (62. Maňas), Putorík, Herman, Zikmunda (73. Horváth) – Bělík (86. Kučera), Miškovský (80. Štěpán).

Obrázky k článku

« 03 / 2024 »