Úvod » Výsledky » Reportáže 2014/2015

SK Rejšice "B" - TJ Žerčice 8:0 (5:0)

publikováno 01.09.2014 (aktualizováno 08.09.2014)

Opory na lavičce, brankostroj na hřišti, 3 body a čistý štít. Takové bylo druhé mistrovské utkání rejšické rezervy.

2.kolo, sobota 30.8.2014, od 10:30
SK Rejšice "B" - TJ Žerčice 8:0 (5:0).

K druhému zápasu mistrovské části sezony zavítal do Rejšic soupeř z nedalekých Žerčic. Počasí opět přálo fotbalu a tak si i tentokrát našlo na zápas cestu příjemných 55. diváků a můžeme tedy s radostí říci, že jsme se dostali během pouhých dvou kol na diváckou návštěvnost 125 diváků, tedy 63 diváků na zápas, což překonává očekávání klubu i návštěvnost loňské sezóny. Ovšem je třeba říci, že rejšická rezerva má fanouškům fotbalu co nabídnout a během dvou kol dokázala nabídnout celkem 15 branek. Jednou ze zajímavostí zápasu byl i ten fakt, že trenér domácích posadil na lavičku opory rezervního týmu, včetně posil z A týmu, aby dostal šanci širší kádr. Na lavičce tak mohli diváci spatřit fotbalového matadora Vladimíra Ryse, včetně důrazného útočníka Marka Ryse, kapitána a zkušeného fotbalistu Davida Bendu,  přímočarého a důrazného Marka Švejdu, či velice ceněnou posilu z rejšického A týmu Radka Lacinu.

První poločas začal trochu klidněji a rozvážněji, než bylo očekávání trenéra, avšak klid rozbouřil svou brankou již v 7 minutě zápasu střelec Pavel Menčík. Pavel, inspirován nejspíše prvním mistrovským zápasem neustával ve své aktivitě a již ve 12 minutě přidal branku na 2:0. V týmu Žerčic zavládlo menší rozladění, které bylo patrné i hráči Rejšic jakoby se svezli v tomto pocitu. Ovšem na pouhých deset minut, protože ve 25. minutě se konečně trefil hlavní spalovač šancí rejšické rezervy Jan Šedina, následovaný ve 30. minutě novým střeleckým objevem Lubomírem Hofírkem, 4:0. Od té doby byl na hřišti pouze jediný tým a to tým SK Rejšice "B", který jakoby hrál bago se soupeřem. Před odchodem do kabin, přesněji ve 41. minutě vstřelil ještě svůj první gól za klub SK Rejšice Roman Krichebauer a tak byl stav v poločase krásných kulatých 5:0.

Druhý poločas šli Rejšice odehrát s cílem nedostat branku a zahrát si fotbal. Očekávali jsme také novou okysličenou krev v podání Žerčic, která bohužel nepřišla a tak se hrál druhý poločas skutečně pouze na jednu branku. To také znamenalo zvýšení stavu na 6:0, když se ve 49. minutě trefil Lubomír Kučera. Ten byl poté v 53 minutě střídán Davidem Bendou a pro Kučeru to byl pro tuto polovinou soutěže poslední gól v dresu Rejšic, Lubomír totiž odchází na půlroční hostování do Dobrovické rezervy. Stejně tak je třeba vzpomenout na Libora Nováka, brankáře, který rejšické rezervě vypomohl a po dnešním utkání taktéž odchází z Rejšic. Po stavu 6:0 na hřiště postupně přišli Benda se Švejdou a Rys Vladimír a Lacina, nakonec pak Rys Marek. Pavel Menčík korunoval své dnešní vystoupení hattrickem, když přidal v 56. minutě svůj třetí gól a upravil tak skóre na 7:0. Hra na jednu branku se mimo jiné projevila i tyčí, kterou nastřelil v 63. minutě Karela, či břevnem, které nastřelil v 67. minutě Šulc. Co se nepovedlo Karelovi se Šulcem, povedlo se na fotbal nadrženému Bendovi, který svou účast korunoval brankou v 68. minutě a uzavřel tak konečné skóre na 8:0.

K příštímu zápasu zajíždí rejšická rezerva na hřiště Nemyslovic a čeká je tak první zkouška na venkovním hřišti. Skóre má rejšická rezerva kladné 14:1, (když jediný obdržený gól byl gólem vlastním) a 6 bodů na kontě. O pomyslného krále střelců se pak přetahuje trojice hráčů, když má Menčík 5 branek, Štěpán a Hofírek po 2 brankách.

7. 12. a 56. Menčík, 25. Šedina, 30. Hofírek, 41. Krichebauer, 49. Kučera, 68. Benda

Novák - Karela, Boháček (56. Rys V.), Fortner (59. Lacina), Šulc - Krichebauer, Nastoupil "C", Kučera (53. Benda), Hofírek - Menčík (77. Rys M.), Šedina (53. Švejda)

ŽK: 1:2 / ČK: 0:0 / diváci: 55