Úvod » Výsledky » Reportáže 2014/2015

SK Rejšice "B" - FC Horky nad Jizerou "B" 6:1 (3:0)

publikováno 29.08.2014 (aktualizováno 08.09.2014)

Příjemná divácká kulisa a 7 branek. Takový byl vstup rejšické rezervy do mistrovské části sezóny.

1.kolo, sobota 23.8.2014, od 10:30
SK Rejšice "B" - FC Horky nad Jizerou "B" 6:1 (3:0).

Rejšickou rezervu čekal první zápas ve III.třídě skupiny B. Kromě nových soupeřů se v Rejšicích hraje i v novém čase a to v sobotu od 10:30. S napětím tedy celý klub očekával, jaká bude návštěvnost, a ta byla na rezervní tým parádní, když přišlo více než 70 diváků, kteří díky začátku v 10:30 s přehledem stíhali být doma na oběd.

Do prvního poločasu vstoupil rejšický nováček s velkou vervou, a již v desáté minutě svítilo na ukazateli skóre 2:0 pro domácí po trefách Menčíka a Štěpána. Celý první poločas měl rejšický nováček jasnou převahu, ačkoliv Horky nebyli soupeřem, kterého je radno podcenit. Přesto se hrálo prakticky na jednu branku. Na klidném odchodu do kabin se podílel ještě Hofírek, který zvyšoval ve 45.minutě na 3:0. Nutno podotknout, že speciální náboj měl zápas pro trenéra rejšického A týmu Miroslava Hrušku, který do tohoto utkání nastoupil od začátku.

Právě Hruška pak načal účet druhého poločasu, a to když v 53. minutě po samostatné akci doslova prostřelil balón za záda brankáře Berana, který je v Horkách na hostování právě z Rejšic. Musíme si říci, že střela Hrušky byla ještě tečována a tak byla branka oficiálně zapsána jako vlastní branka. My však víme své a Hruškovi jsem ji do soukromých statistik jako vstřelenou branku zapsali, 4:0. Dvě minuty na to korunoval své skvělé vystoupení v zápase Menčík, který přidal pátou branku Rejšic a svou druhou v zápase. Zuby vycenili i Horky a to když se jim podařilo vsítit branku za pomoci nové rejšické posily Daniela Šulce, který měl ze zadních řad nejspíše nutkání také si vstřelit branku, ovšem pro svůj kousek zvolil vlastní tři tyče. Výhru v setu pak završil šestou brankou v zápase a svou druhou brankou Štěpán, set byl kompletní, 6:1.

Zajímavostí také je, že zápas byl přenášen živým video přenosem. A ještě větší sportovnější zajímavostí je i ten fakt, že rejšickému B družstvu se v utkání podařilo vstřelit ještě čtyři břevna a dvě tyče. Závěrem pak lze napsat pouze jednu větu, která se objevila v boleslavském deníku a to: Béčko horek v Rejšicích naprosto propadlo, zatímco domácí rezerva hrála obětavě a s velkou chutí.

6. a 55. Menčík, 10. a 86. Štěpán, 45. Hofírek, 53. vlastní (Hruška) / 65. vlastní

Novák - Mareš, Rys V. (75. Fortner), Dufek, Šulc (80. Boháček) - Hruška (68. Šedina), Nastoupil "C", Kučera, Hofírek (80. Švejda) - Menčík (64. Zvěřina), Štěpán

ŽK: 0:1 / ČK: 0:0 / diváci: 70