Úvod » Výsledky » Reportáže starší

SK Rejšice – FK Dlouhá Lhota 0:3 (0:1)

publikováno 20.04.2014 (aktualizováno 01.09.2014)

I v oslabení otevřená partie

Rejšice zaplatili za středeční postup do čtvrtfinále zraněním Menčíka, proto nastoupili nezvykle jen s jedním útočníkem. Dlouhá Lhota zvolila stejné rozestavění, a tak šlo hlavně o porovnání kvality záložních řad. Domácí tu hostující přehrávali celý první poločas. V největší příležitosti ve 13. min. zachránila Bindera v brance tyč. Karela seběhl od lajny a přízemní střelu z úhlu ještě Binder vykopl, avšak zpět ke Karelovi, který namazal proti noze Hermanovi, a tomu chybělo opravdu málo ke vstřelení vedoucí branky. Hosté těžili z nebezpečných brejků. První ve 24. min. v situaci 5/2 zjednodušenou dokonce na 4/1 řešil zkušený Mynář střelou vedle zadní tyče, na kterou ani Krouský nemohl dosáhnout. Později odvrátili hosté rozehrávaný rohový kop, na půlce zasáhl Sháněl Dufka loktem do obličeje a běžel sám na Tvaroha. Pokus o blafák domácí jednička čistě rukou vysáhla. Ani potom však nebyla rozhodčím přerušená hra, aby mohl být ošetřen zraněný ležící Dufek, který se stále držel za obličej. Hra pokračovala střelou Hermana do boční sítě a Krouského bombou nad břevno. Těsně před koncem poločasu si Mynář našel v klubku hráčů na chvilku nestřežený míč v pokutovém území a při zemi prostřelil vše, co stálo v cestě. To nebyla spravedlivá odměna za celopoločasovou aktivitu Rejšic. V poslední minutě Mynář na domácí polovině zkusil přejít jeden na jednoho. Zřejmě ještě otřesený Dufek jej fauloval a uviděl rovnou červenou kartu. O osudu utkání bylo tak rozhodnuto během tří minut.

Navíc když v první minutě druhé půle našel Mynář centrem volného Sháněla v nebezpečné vzdálenosti a Sháněl zvýšil na 0:2. To už byla pořádně hořká pilulka. Rejšickým fotbalistům slouží ke cti, že nezalezli před svou branku a dál se snažili i v oslabení o vyrovnanou otevřenou partii. Měli i několik příležitostí ke vstřelení kontaktní branky. Tu největší v 65. min. Kopecký, neb hlavou z rohového kopu pořádně natáhl Bindera. Lhota už se paradoxně dopředu moc často nedostávala, spíš jen sbírala karty za hrubé fauly. To domácí jen za protesty po těchto faulech. Ke konci však logicky Rejšicím docházely síly, a tak přeci jenom Koubek ještě zvýraznil výsledek do opuštěné branky po Nekolově zatáhnutí a přetaženém centru na zadní tyč. Dlouhá Lhota tak střídá Rejšice na třetím místě tabulky a dala zapomenout na svou podzimní domácí porážku 1:3.

Branky: 42. Mynář, 46. Sháněl, 86. Koubek.

Rozhodčí: Rybka. ŽK: 2:6. ČK: 1-0.

SK Rejšice: Tvaroh – Dufek, Jon, Kopecký, Karela – Horváth, Lacina, Maňas, Bělík (77. Mareš), Kučera (68. Falta) – Herman.

FK Dlouhá Lhota: Binder – Šolc, Mulač (51. Horák), Šťastný, Dubický – Kořínek (46. Král), Novotný (80. Charvát), Mynář (62. Koubek), Vizingr, Krouský (46. Nekola) – Sháněl.