SK Rejšice – TJ Sokol Luštěnice 0:0

publikováno 10.03.2014 (aktualizováno 01.09.2014)

Derby opět bez vítěze. Tak jako na podzim …

Nedělní slunečné odpoledne před početnou diváckou návštěvou se dařilo hostím čtvrthodiny nutit domácím svoji typickou nakopávanou. Pak Rejšice začaly hrát i po zemi, i když to bylo těžší pro suchý a tvrdý terén, na kterém míč neposedně poskakoval. Původně centr Mareše směřoval přímo do luštěnické branky a brankáře Řezáče museli spoluhráči vymotávat ze sítě. Svou branku ale ochránil. Na druhé straně nacentroval před rejšickou branku Zikmunda, Sabol nastřelil Jona a dorážku Hůlky J. vychytal Tvaroh. Pak se opakovala nudná čtvrthodinka. Vzrušení přinesl až unikající Horváth, který zasekl dvěma obráncům, ale ti ho na půlkruhu srolovali. Z následného trestného kopu Bělík přes zeď trefil jen břevno. Na závěr Kopecký vyslal hlavou dva střelecké pokusy, jeden nad branku a druhý k tyči, ale ten mu Řezáč vyškrábl na roh.

Druhý poločas se hrál už ve znamení rejšického dobývání a luštěnických brejků. Bělík vysunul Menčíka a ten zatřásl břevnem. V téže minutě Mareš z 25m namířil pod břevno doprostřed branky a vystrašil Řezáče. Nato Putoríkův koník hlavou z rohu neměl potřebnou razanci. Protiútok zakončil z dálky tvrdě Sabol, až Tvarohovi vypadl míč z náruče. Následně vyběhl Řezáč mimo pokutové území, nešťastně odkopl při zemi k Menčíkovi, který mu pohotově z voleje vracel vysokým obloukem do brány, ale o kousek ji minul. T. Hrdlička kontroval nebezpečnou vysokou falšovanou střelou z půlkruhu těsně vedle branky. Poslední slovo měli Rejšice. Putorík vyslal pasem Hermana, který křížnou střelou minul zařízení. V podobné situaci Menčík trefil brankáře do kolena. A tak si Luštěnice odváží z Rejšic cenný bod.

Rozhodčí: Kubečka

ŽK: 0:3

Diváků: 175

SK Rejšice: Tvaroh – Dufek, Jon, Kopecký, Mareš (82. Karela) – Horváth, Putorík, Herman, Bělík (68. Kučera) – Maňas (87. Lacina), Menšík.

TJ Sokol Luštěnice: Řezáč – Hrdlička T., Pavlíček, Hůlka M., Obrázek – Hůlka J. (59. Hrdlička R.), Kopa (35. Lada), Sabol, Zikmunda – Janek, Holčapek (71. Jakubův).

Obrázky k článku