TJ Sokol „Družba“ Suchdol - SK Rejšice 2:1 (0:0)

publikováno 06.11.2013 (aktualizováno 01.09.2014)

K bodům Suchdolu paradoxně nakonec pomohl i rejšický tým.

V přímém souboji o čelo tabulky začali Rejšice první poločas do kopce, proti větru, proti slunci, proti rozhodčím, a proti silnému zkušenému soupeři, rozpačitě. Již v první minutě z výkopu rejšického brankáře Tvaroha poslal kapitán soupeře, Kmoch do úniku středem Havránka, ten však svoji roli nezvládl a Tvaroh na dvakrát stoprocentní šanci zlikvidoval. O deset minut později Havránek nacentroval a neatakovaný Křelina z puntíku Tvarohovu branku hlavou netrefil. Konečně na druhé straně si hostující Horváth posunul míč podél velkého čtverce, ale dolní roh branky si domácí brankář pohlídal. Totéž zopakoval na druhé straně Kmoch a Tvaroh. Už se zdálo, že se z počátečního náporu Suchdola Rejšice vymanili. Opět Horváth po dlouhém autu Menčíka zlobil ve vápně, ale Kučera v záklonu přestřelil ochrannou síť. V 33. min. si rejšický stoper před vlastní brankou sám zvedl míč na ruku a Suchdol kopal penaltu. Nehledě na to, že nyní se takové situace posuzují již jinak. Kalivoda zvolil razantní střelu nahoru, ale asi si neuvědomil, že střílí na o něco nižší branku, než je na druhé straně hřiště a napálil břevno. Snaha Suchdola však neumdlévala. Kmoch z rohu nacentroval na půlkruh, kde Müller přímo z voleje mířil pod břevno. Tvaroh bezpečně kryl. S další tvrdou střelou z 20 m už měl potíže, ale stihl ji líznout nad břevno. Na druhé straně Herman se ve vápně šikovně obtočil kolem obránce, ale byl nepokrytě podražen. Ačkoliv už mířil sám na gólmana, rozhodčí pod kuratelou delegáta si shodně tohoto momentu nevšimli. V závěru první půle Müller z přímého kopu řádně natáhl Tvaroha na zem a pozdější hlavička Křeliny nebyla už tak nebezpečná. Rejšice tak tlaku odolali se štěstím bez úhony.

Obraz hry se po přestávce změnil. Nejprve sice musel Tvaroh vytáhnout zákrok zápasu, když Křelina skákající míč poslal obloučkem pod břevno. Couvající Tvaroh však počkal na správný okamžik a vytěsnil gólovku na roh. Pak však už Rejšice nebezpečně útočili z kopce a po větru. Kučera vysunul Menčíka, který předběhl domácího stopera, ale před brankářem jej zadržel praporek asistenta. Za dvě minuty Horváth také vyslal Menčíka, který si ideálně zpracoval míč do běhu a podél brankáře otevřel skóre a tím zaskočil všechny. Domácí tak museli začít tlačit i do kopce a otevřít tak zadní vrátka pro rychlé protiútoky. První šanci jim darovali hosté malou domů brankáři. Nepřímý trestný kop v pokutovém území ale Tvaroh pokryl i před skluzem dorážejícího Havránka. Další dva protiútoky táhl Bělík. Nejprve nechal Menčíka na středu vběhnout do postavení mimo hru a volil přihrávku vlevo na zataženějšího Hermana, ale i tak letěl praporek nahoru. Druhý pokus už mohl být smrtelný. Šel s Menčíkem dva na jednoho, posunul mu, Menčík na vápně zasekl a razantně levačkou do odkryté poloviny branky zatřásl jen břevnem. V té chvíli by se krve v domácích nedořezal. Navíc Bělík od postranní čáry poslal trestný kop na zadní tyč a Míšek vytáhl jeho pokus s obtížemi na břevno. O minutu později posadilo Suchdol na koně nedorozumění obrany s dosud vynikajícím brankářem a Havránek po zemi do opuštěné branky zdarma vyrovnal. Ke všemu se Kmoch blížil středem k vápnu, Kopecký mu balón na poslední chvíli ukopl, ale právě ke Křelinovi, který minul odkrytou branku. Rejšice potřebovali k posunu na první místo tabulky vyhrát, a tak to znovu zkoušeli. Bělík z rohu našel na přední tyči Jona, který minul zařízení. Sedm minut před koncem zase Bělík poslal Menčíka samotného na branku. Asistent rozhodčího útok spolehlivě, ve spolupráci s hlavním, zastavil. Křelina ještě z 20 m tvrdě po zemi atakoval dolní roh Tvarohovi branky, ale ten pro jistotu střelu pokryl. Dělba bodů se však nekonala. V končící 93. minutě Rejšice odkopem nastřelili u postranní čáry soupeře, odraženým míčem dal Křelina před branku po zemi Javorkovi, který do prázdné branky strhl vítězství na stranu slavícího Suchdola. Tak zkušené mužstvo by ani celozápasovou podporu sudích nemělo mít zapotřebí, aby doma vyhrálo. Ale zřejmě jistota, je jistota. Hlavní Svoboda tak svým tendenčním výkonem dal vzpomenout na ještě skandálnější „tlačenku“ ze zápasu I.B třídy Sokoleč – Rejšice 3:2, kterou zažili nynější členové realizačního týmu Rejšic 9.10.2004 na vlastní kůži na hřišti ještě jako hráči. Nezapomeneme.

Branky: 69. Havránek, 93. Javorek – 53. Menčík.

Rozhodčí: Svoboda J., Benák P., Šmejkal J.

Delegát: Helebrant L.

SK Rejšice: Tvaroh – Dufek, Jon, Kopecký, Karela – Horváth, Putorík, Bělík, Kučera (75. Hojsák) – Herman, Menčík.

Suchdol: Míšek - Rak, Svoboda, Kalivoda, Holub - Müller, Böhm (75. Dittrich), Kmoch, Javorek - Havránek, Křelina.