SK Rejšice – TJ Sokol Zásmuky 6:1 (3:0)

publikováno 29.09.2013 (aktualizováno 01.09.2014)

Falta s Menčíkem smázli dalšího soupeře

Hosté, poslední v tabulce, přijeli do Rejšic v okleštěné sestavě, a tak se dal čekat jednoznačný průběh utkání. Hned v první minutě to potvrdil Bělík, který vyslal do úniku Menčíka, ten ale z první minul branku. Na úvodní branku se čekalo relativně dlouho.  Dufek vyvezl po pravé straně z půlky, Menčík ve skluzu nacentroval, Bělík ve vápně ještě promáchl, ale Falta na zadní tyči otevřel účet. Hosté však dlouho vzdorovali a nepůsobili odevzdaným dojmem. Nalomil je až závěr poločasu. Nejprve si Falta naběhl za obranu a vybíhajícího brankáře po zemi překonal. Pak dotěrný Pechar dostal v souboji šanci zakončit, ale Tvaroh mu zmenšil střelecký úhel. Následoval rychlý brejk a Menčík se tentokrát nemýlil.

Ve druhé půli si Menčík naběhl na dva centry zprava. První, vysoký oblouk od Dufka, hlavou sklepl do tyče, druhý, ostřejší od Horvátha, v běhu napálil rovnou z voleje do sítě a vrátil symbolicky taktovku zpět Faltovi. Ten přijal od Bělíka přihrávku mezi beky a opět se ocitl sám před brankářem, ale na poslední chvíli mu pokus o hattrick zblokoval obránce. O dvě minuty později dostal druhou šanci. Menčík ve vápně zasekl obránci a skončil na zemi. Trenér určil na penaltu právě Faltu. Pak se dostali ke slovu i hosté. Střídající mladíček Krombholz napodobil Menčíka a zakončením centru v běhu z voleje pod břevno nedal Tvarohovi šanci zasáhnout. Pak Benda nacentroval na Sobotku na vápno, ale špatné zpracování v gólové pozici stačilo Tvarohovi k zákroku. Poté Bendovu střelu Tvaroh tečoval na břevno a jeho další pokus šel vedle branky. Poslední příležitost Zásmuk nasměroval Krombholz, v situaci dva na jednoho, do Tvaroha. V posledních dvou minutách si vzali slovo zase Rejšice. Horváth si to s míčem namířil od lajny na střed a skóroval k přední tyči. V poslední minutě vlétl Menčík do vápna, našel proti noze Putoríka, který pověstnou střelou ze zastávky brankáře natáhl, ale nepřekonal.

Rejšice tak potvrdili import bodů zvenku z minulého kola a s průměrným skóre 3:1 na zápas stále atakují špičku tabulky.

Branky: 18., 40. a 64. z pen. Falta, 43. a 60. Menčík, 88. Horváth – 67. Krombholz.

Rozhodčí: Žáková.

SK Rejšice: Tvaroh – Dufek (81. Kubín), Jon, Kopecký (70. Putorík), Karela (70. Mareš) – Horváth, Kučera, Bělík, Falta – Herman (81. Musil), Menčík.

Zásmuky: Jón – Holík, Borovička, Holík, Bečvařík – Chábera (46. Krombholz), Čapek, Frejlach (74. Jahoda), Pechar, Benda – Sobotka.