FK Dlouhá Lhota - SK Rejšice 1:3 (1:0)

publikováno 23.09.2013 (aktualizováno 01.09.2014)

Derby rozhodl Bělík.

Do utkání týmů, které se dobře znají z přátelských utkání, vstoupili lépe favorizovaní domácí. Nejprve Král vyprášil Tvarohovi rukavice a vzápětí skóroval osamocený Limr. Rejšice se oklepali poměrně rychle, dostávali se před branku Bejra, ale pět střel poslali mimo zařízení. Na druhé straně Kozma dal šanci Limrovi na repete, tentokrát Tvaroh úspěšně zasáhl. Dále se scénář opakoval. Hosté dvě střely mimo, domácí z brejku Krouským, v pozici ala Limr, vedle. Tečku za prvním dějstvím udělal Horváth. Útok rozvinutý zleva doprava přes Hermana a Menčíka zakončil vedle branky.

Druhý poločas jakoby se role vyměnily. Subtilní Falta proti robustnímu Bejrovi a dvěma obráncům natřikrát uspěl v malém pokutovém území a procedil míč do sítě. Po rozehrání Bělík vyslal Menčíka za stopery. Menčík sice nastřeli nohy brankáře Bejra, ale byl zezadu faulován Horákem. Naštěstí pro domácí jen za žlutou kartu. Rejšice tak bleskově otočili zápas. Trenér Lhoty, Novák trojnásobně vystřídal a domácí nepříjemně zatápěli. Jejich čtyři pokusy zlikvidoval spolehlivý Tvaroh. Když nápor polevil a těžiště hry se přesunulo na polovinu hřiště, vzal Bělík osud utkání do svých nohou, udělal si místo před vápnem a nechytatelnou levačkou rozhodl. Domácí měli ještě v 77. min. jeden pokus o snížení Rambouskem, ale při střele z vápna placírkou se Tvaroh nezpotil. Trenér Rejšic, Hruška naředil zbývající čas střídáními a utkání se pouze dohrávalo. Potvrdilo se, že Rejšice na Dlouhou Lhotu v posledních letech umějí zahrát.

Branky: 6. Limr - 46. Falta, 47. Bělík z pen., 70. Bělík.

Rozhodčí: Lafek.

FK Dlouhá Lhota: Bejr – Šolc, Mulač (51.Koubek), Horák, Nekola (51. Rambousek) – Klíma, Beran, Král (51. Kořínek), Krouský – Limr, Kozma.

SK Rejšice: Tvaroh – Dufek, Jon, Kopecký, Mareš (65. Karela) – Horváth (78. Kučera), Putorík, Bělík, Falta (84. Musil) – Herman, Menčík.