Úvod » Výsledky » Reportáže starší

SK Rejšice – TJ Sokol Ovčáry 3:3 (1:0), pen. 6:5

publikováno 12.09.2013 (aktualizováno 01.09.2014)

Pohárové repete

Los krajského poháru svedl dohromady po necelém půl roce opět stejné rivaly. Hosté opět na druhém místě přeboru, ale domácí tentokrát namísto špice I.B třídy na špici I.A třídy. Oba týmy dali příležitost předvést se svým lavičkám. Ovčáry, i když příliš netlačili na pilu, tak si vypracovali pět slibných brankových příležitostí, ale Špoták v brance všem dokázal čelit. Rejšice branku hostí prakticky neohrozili, ale podle pravidla „Nedáš? Dostaneš!“ našel Bělík milimetrově na hrotu rozběhnutého Horvátha, který si v poslední minutě poločasu perfektně zpracoval a ve skluzu překonal vyběhnuvšího brankáře.

Navíc rejšický trenér Hruška o přestávce hromadně vystřídal a poslal do hry čerstvé síly. Ovčáry ale nenechali domácí ve vedení moc dlouho. Rubeš dostal v půlkruhu spoustu času a z místa umístěnou střelou vymetl šibenici. Rejšice v druhé půli drželi se soupeřem krok po všech stránkách. Šance se střídaly na obou stranách. Do jedné poslal Herman Menčíka, který se dostal za stopery, ale v pokutovém území byl zezadu sražen a následnou penaltu Bělík proměnil. Matějček však přímo z výkopu od domácí branky zatáhl po straně, trefil nabíhajícího Müllera na středu malého vápna a bylo opět srovnáno. Pak Menčíka nastartoval dlouhý odkop po lajně, nadvakrát se prosadil přes obránce a předložil Hermanovi, který bombou napnul síť. Těsně před koncem se tak schylovalo k senzaci. Favorit ale rychle zchladil naděje. Obrana neudržela ofsajdovou linii, za kterou si naběhl Müller, ustál střet s křižujícím Dufkem a namazal také střídajícímu Maršnerovi na zadní tyč, a ten zametl do prázdné brány.

Stejně jako v jarním utkání, při remíze 5:5, se kopaly i tentokrát penalty. Nejprve měly mečbol Ovčáry, ale nakonec v osmé sérii rozhodl o překvapivém postupu Rejšic do druhého kola Dufek.

Branky: 45. Horváth, 62. Bělík z pen., 81. Herman – 51. Rubeš, 77. Müller, 85. Maršner.

Rozhodčí: Nehasil.

Žluté karty: 0:0.

SK Rejšice: Špoták – Musil (46. Jon), Dufek, Kopecký (46. Putorík), Mareš – Rys (46. Herman), Kučera (74. Nastoupil), Bělík, Falta, Horváth – Váňa (46. Menčík).

Ovčáry: Němeček – Matějček, Pechar, Baloun, Kudela – Rubeš (82. Studený), Mižič, Mihalík, Viskup (78. Maršner) – Šmajda, Voljanskij (71. Müller).