Úvod » Výsledky » Reportáže starší

LUŠTĚNICE – REJŠICE 2:2 (0:2)

publikováno 04.09.2013 (aktualizováno 01.09.2014)

Rejšice ztratily vyhrané derby

V napjatě očekávaném derby padaly góly jen do brány u koupaliště, na niž útočili v prvním poločase červení hosté a po změně stran zelení domácí. Nováčkovi soutěže stačily dvě povedené akce k vedení 0:2. Už v 5. minutě vyšel nacvičený signál: Lubomír Kučera pustil centr z rohu mezi nohama Jonovi, a ten vymetl šibenici. Minutu před přestávkou obešel Menšík brankáře a z ostrého úhlu zavěsil. Mezitím jedinou příležitost Luštěnic, hlavičku Pavla Kučery po trestném kopu, lapil na čáře Tvaroh.

Z kabin se domácí vrátili jako vyměnění, přimáčkli soupeře a jejich největší zbraní byly standardní situace. Prudkou hlavičku Pavlíčka po přímém kopu vyškrábl Tvaroh na roh, po němž kryl i Jankovu střelu. Hlavou neumístil dobře míč ani dezorientovaný Zikmunda po skvělém dloubáku Pavlíčka. V 57. minutě se bohužel rozhodčí upískl při nafilmovaném pádu Kopy, jehož se Tvaroh ani nedotkl. Penaltu proměnil Zikmunda – 1:2.

Za drtivý nápor si Luštěničtí i tak bod zasloužili. Postaral se o něj za sedm minut Kopa dorážkou ze závaru po rohu. Tentýž hráč navíc při dalším rohu v 75. minutě hlavičkoval do tyče. Zatímco rejšičtí útočníci neúčelně sólovali, Janek na „horké"straně hřiště připravil loženku Gregorovi (jedinou v utkání, která vyplynula ze hry), jenže posila z Bakova z otočky přestřelila. V poslední pětiminutovce náhle Rejšice zařadily vyšší rychlost a mezi nimi a vítězstvím stál jen Ladislav Řezáč. Vyrážel bombu luštěnického odchovance Horvátha, který první zápas v rejšickém dresu odehrál proti mateřskému klubu. Pak utnul i Bělíkův drzý průnik a v 89. minutě vychytal po Karelově centru znovu Bělíka, jenž proti němu pálil z malého vápna.

Branky: 57. z PK Zikmunda, 64. Kopa – 5. Jon, 44. Menšík.
Rozhodčí: Malý.